Ние е производство, снабдување и извоз на нашите клиенти низ целиот свет со целосна линија на високо квалитетни Ранец ткаениниНие се квалификувани тим од високо квалификувани и посветени работници кријат своите најдобри да се произведуваат најдобрите квалитетни производи за меѓународни клиенти. И ние се стремиме тешко да се грижиме со широк спектар на бизнис потребите на нашите клиенти и ги снабдуваме нашите квалитетни производи од целиот свет. Врз основа на нашата напредна опрема и одличен технологија, ние нудиме широк спектар на производи, потпирајќи се на строга контрола на квалитетот, научни управување и мулти-постапка при проверка на квалитет. Го поздравуваме нови и стари клиенти да контактирате со нас за идните деловни односи.
 • Висока јачина ткаенини - BF 2-1
  BF 2-1 : Висока јачина ткаенини
  ОПИС:
  1. најлон ткаенина 210D ~ 1680D, висока јачина ткаенини 400D ~ 1050D
  2. Функција: Мека на допир, добра боја-постојаност, удирање Отпорни
  3. Специјални Функција: Печатење & (винил, ултра-лесни) водоотпорен слој барем 10,000mm H2O.
  4. Боја: различни бои можат да изберат или може да се изменуваат.
  5. обезбедени материјали процес е добредојден.
  6. потекло: Тајван

 • Cordura ткаенини - BF 2-2
  BF 2-2 : Cordura ткаенини
  ОПИС:
  1. Cordura ткаенини 500D, 1050D
  2. Функција: Ултра лесни, издржливи, Фибер абразија, масло Replellency, високиот Сврзување
  Сила
  3. Специјални Функција: Печатење & (винил, ултра-лесни) водоотпорен слој барем 10,000mm H2O.
  4. Боја: Ние обезбедуваме боја кориснички услуги.
  5. Добредојдовте да не контактирате и истрага за стандардни и вие услов.
  6. Извор: Тајван

 • Балистички ткаенини - BF 2-3
  BF 2-3 : Балистички ткаенини
  ОПИС:
  1. балистички ткаенини 420D ~ 1050D
  2. Функција: со висок интензитет, Трајни, удирање отпорни.
  3. Специјални Функција: Печатење & (винил, ултра-лесни) водоотпорен слој најмалку 5.000 ~ 10,000mm H2O, С6 W / R Достапно.
  4. Боја: различни бои или кориснички дизајн е добредојдена.
  5. Сите прашања во врска со вашата функционални стандарди и барања ќе бидат добредојдени.
  6. Место на потекло: Тајван

 • Ткаенини Полиестер - BF 2-4
  BF 2-4 : Ткаенини Полиестер
  ОПИС:
  1. 150D полиестер платно ~ 1800D
  2. Т / ЦД ткаенини, T / C Проверете, Т откачи
  3. Функција: лесно нега, висок интензитет, отпорни на корозија, висока постојаност на боја.
  4. Посебни Функција: Печатење & (винил, ултра-лесни) W / P обложување.
  5. Боја: една боја, бисерни бои, или кориснички по желба.
  6. Барање да се следат за да се произведе примерок е прифатливо.
  7. потекло: Тајван

Ние сме постојано во потрага по нови начини за подобрување на начинот на кој работиме и да го положат заштеди за вас. Тоа е причината зошто ние сме во тесна соработка со добавувачите да се обезбеди имаме

Ранец ткаенини

да понуди од кога било досега и на најдобрите цени