Our company е производителот, снабдувачот и извозник на Зелена ткаенина, Фабрика се наоѓа во Taiwan. со неколку години искуство, ние сме специјализирани за производство за него, Имајќи нашата сопствена фабрика, ние може да ви обезбеди со конкурентна цена и со добар квалитет. голема цел е добредојдена. Ако ви требаат повеќе информации за нас, Ве молиме слободно да не контактирате, ќе ни биде мило да разговараат со вас во детали.
 • Зелена ткаенина со црвена боја - GF 10-1
  GF 10-1 : Зелена ткаенина со црвена боја
  Зелена ткаенина со црвена боја
  Зошто зелена ткаенина?
  Отстранувањето на текстилот е докажано како сериозен еколошки проблем.Зелената ткаенина е нашето ветување како одговор на одржливоста.Допир обоена е едно од најзначајните решенија.Затоа,ткаената ткаенина може да го прескокне процесот на умирање на ткаенината,заштеда на 85%вода,65%енергија,60%хемикалии,60%Емисија на CO2.Згора на тоа,натриените обоени предива имаат подобра униформа во боите,миење и лесна боја,и посилен УВ отпор.
 • Полиестерски наркотички обоени ткаенини - GF 10-2
  GF 10-2 : Полиестерски наркотички обоени ткаенини
  Полиестерски наркотички обоени ткаенини
  Нашето полиестерско предиво се боеше со натриум, достапно во 150D,300D,450D,600D и до 1200D или било која друга посебна спецификација и функција е добредојдена.
 • Најлон допир обоена ткаенина - GF 10-3
  GF 10-3 : Најлон допир обоена ткаенина
  Најлон допир обоена ткаенина
  Нашето најлонско предиво се нанесува од 210D до 1000D со дополнителен избор на отпорни на абразија и отпорни на оган.
 • Eco Tech Fabric - GF 10-4
  GF 10-4 : Eco Tech Fabric
  Eco Tech Fabric
  Eco Tech Fabric е серија која има за цел да ги спои најнапредните перформанси и памук-како изглед и чувство на рака.Може да се меша со предиво обоени предива како што е полиестер,најлон,откачи,акрилик...сорти на материјал.,кој нуди одлични абразија и UV отпор,постојаност на боја,водоотпорен и водоотпорен.
нашите главни производи се сите видови на

Зелена ткаенина

, И тие се добро примен во Кина и меѓународниот пазар. Вие сте добредојдени да не контактирате за повеќе информации и со нетрпение очекуваме да работиме со вас!