Our company специјализирана за производство, снабдување и извоз Отворен Ткаенини, Со една фабрика во Taiwan. Тоа отсекогаш бил нашиот фокус за производство на најдобрите производи и да ги дава на време. Нашите иновативен дух ни овозможува да остане еден чекор понапред од нашите конкуренти со обезбедување на најширокиот спектар производи. Прашањата од глобалната големо, дистрибутери, купувачи, агенти и OEM / ODM се добредојдени.
 • Шатор Материјал ткаенини - OF 1-1
  OF 1-1 : Шатор Материјал ткаенини
  ОПИС:
  1. најлон ткаенина 30D ~ 400D и 420D Оксфорд со обложување.
  2. полиестер платно 75D ~ 600D со печатење и обложување.
  3. T / C ripstop и памучна ткаенина со боење, DWR & слој
  4. Прилагодено спецификации се прифатливи.
  5. Боја: Двојна боја често се користат. Други кориснички бои, исто така, ќе бидат добредојдени.
  6. Вашите барања за нашите производи ќе бидат добредојдени.
  7. Произведено во Тајван
 • Соба за ткаенини - OF 1-2
  OF 1-2 : Соба за ткаенини
  ОПИС:
  1. Nylon6,66 ткаенини 70D ~ 1680D
  2. полиестер платно 75D ~ 1800D
  3. T / C ткаенини, откачи, Памук, dobby, Jersey..etc
  4. Слој Функција: СТП, акрилик, TPU, Винил, ултра-лесни тенок слој
  5. печатење услуга за најлон, полиестер, памучна ткаенина.
  6. Боја: Pantone бои може да се следи упатство боја или може да се изменуваат.
  7. произведени во Тајван
 • Отворен задна ткаенини - OF 1-3
  OF 1-3 : Отворен задна ткаенини

  ОПИС:
  1. Полиестер (pongee) ткаенини 75D ~ 600D (FDY, DTY) со печатење и обложување
  2. неткаен материјал & бод-обврзница неткаен материјал со слој
  3. Церада ткаенини
  4. Сите ткаенина може да се УВ-заштита, затемнување, мувла отпорни.
  5. Боја: примерок на клиентите или Pantone бои се сите добредојдени.
  6. Ние сме спремни за обработка со обезбедени материјали. Кориснички барања се добредојдени.
  7. потекло: Тајван

 • Ткаенина Ранец - OF 1-4
  OF 1-4 : Ткаенина Ранец
  ОПИС:
  1. Обичен & ripstop најлон ткаенина од 210D да 1680D
  2. Cordura ткаенини 500D, 1050D
  3. NY66 & NY6 балистички ткаенини 420D ~ 1050D
  4. Поли ткаенини 300D, 300 / 600D, 600D, 1200D
  5. Од претходните ткаенина сите можат да се отпечатат, обложени функција и водоотпорен до најмалку 10,000mmH2O.
  6. Боја: Ние обезбедуваме боја кориснички услуги
  7. Произведен од YungYaw Fabrictech Корп Тајван

Нашата тајна на успехот е политика нашиот менаџмент на се почитуваат на деловната етика во кои се занимаваат со клиентите. Ве уверуваме на за време на испорака од најдобрите

Отворен Ткаенини

поддржани од страна на поттикна и внимателен услуга.