Како професионален производителот, снабдувачот и извозник со една фабрика во Taiwan, Нашите главни производи вклучуваат сите видови на Ткаенина POCOTEX производи. Нашите во-длабочината на знаење на производите и апликации, заедно со ефикасна и персонализирана услуга ни овозможи да се изгради некогаш трае производи со нашите клиенти и добавувачи. Нашиот асортиман на производи и беспрекорна служби го водеше нашиот бизнис до нови височини. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
 • Рециклирајте ткаенини - PF 8-1
  PF 8-1 : Рециклирајте ткаенини
  Рециклирајте ткаенини
  Рециклираните ткаенини од POCOTEX можат да се направат од најлон или полиестер,која има предности за животната средина подолу.
  Карактеристики:
  ❖Еколошки
  ❖Зачувај природни ресурси
  ❖Ниски емисии на јаглерод и употреба на хемикалии
  ❖Стабилен квалитет
 • Зелена ткаенина - PF 8-2
  PF 8-2 : Зелена ткаенина
  Зелена ткаенина
  Зелената ткаенина го вклучува концептот на високи УВ перформанси,мешан ткаење(ПП,Најлон,ЈП)и предиво обоена предиво,кој се создава со додавање на бојата на masterbatch до топењето на полимер во центрифугирање.Не е потребен дополнителен процес на боење.Тоа заштедува вода ресурс за нашата мајка земјата.
  Карактеристики:
  ❖Висок УВ-заштита
  ❖Единствен во боја
  ❖Одлична боја-постојаност
  ❖Намалување на побарувачката за бои и средства за одредување.<бр/
 • Функционална ткаенина - PF 8-3
  PF 8-3 : Функционална ткаенина
  Функционална ткаенина
  Функционалните ткаенини даваат повеќекратна заштита во едно ткаенина.Покрај тоа,може да се примени специјален филм и мембрана која исто така може да направи композити.На пример,ткаенина+ткаенина,ткаенина+пластика,ткаенина+пена,ткаенина+позадина...итн.Комбинација на функции со високи перформанси.
  Карактеристики:
  ❖Отпорен на абење
  ❖Висока јачина/издржливост
  ❖DWR/Водоотпорен
  ❖Дише
  ❖Анти-бактериски
Ние производство и извоз на

Ткаенина POCOTEX

. Ние имаме тим од врвни технолошки организации и висока ефикасност за да се обезбеди навремена испорака на квалитетни производи. За сите заинтересирани страни, pls љубезно контактирајте не за понатамошни детали.