Вие сте тука: Насловна -> производи

производи

Our company е целосно интегриран производител и извозник, Набавка Отворен Ткаенини, И со една фабрика во Taiwan. Ние сме професионални Taiwanбазирана компанија која се занимава со широк спектар. Ние имаме многу надарен занаетчија таленти кои ви уверува на за време на испорака од висока класа производи. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да Контактирајте не.
 • Шатор Материјал ткаенини
  Шатор Материјал ткаенини
  ОПИС:
  1. најлон ткаенина 30D ~ 400D и 420D Оксфорд со обложување.
  2. полиестер платно 75D ~ 600D со печатење и обложување.
  3. T / C ripstop и памучна ткаенина со боење, DWR & слој
  4. Прилагодено спецификации се прифатливи.
  5. Боја: Двојна боја често се користат. Други кориснички бои, исто така, ќе бидат добредојдени.
  6. Вашите барања за нашите производи ќе бидат добредојдени.
  7. Произведено во Тајван
 • Соба за ткаенини
  Соба за ткаенини
  ОПИС:
  1. Nylon6,66 ткаенини 70D ~ 1680D
  2. полиестер платно 75D ~ 1800D
  3. T / C ткаенини, откачи, Памук, dobby, Jersey..etc
  4. Слој Функција: СТП, акрилик, TPU, Винил, ултра-лесни тенок слој
  5. печатење услуга за најлон, полиестер, памучна ткаенина.
  6. Боја: Pantone бои може да се следи упатство боја или може да се изменуваат.
  7. произведени во Тајван
 • Отворен задна ткаенини
  Отворен задна ткаенини

  ОПИС:
  1. Полиестер (pongee) ткаенини 75D ~ 600D (FDY, DTY) со печатење и обложување
  2. неткаен материјал & бод-обврзница неткаен материјал со слој
  3. Церада ткаенини
  4. Сите ткаенина може да се УВ-заштита, затемнување, мувла отпорни.
  5. Боја: примерок на клиентите или Pantone бои се сите добредојдени.
  6. Ние сме спремни за обработка со обезбедени материјали. Кориснички барања се добредојдени.
  7. потекло: Тајван

 • Ткаенина Ранец
  Ткаенина Ранец
  ОПИС:
  1. Обичен & ripstop најлон ткаенина од 210D да 1680D
  2. Cordura ткаенини 500D, 1050D
  3. NY66 & NY6 балистички ткаенини 420D ~ 1050D
  4. Поли ткаенини 300D, 300 / 600D, 600D, 1200D
  5. Од претходните ткаенина сите можат да се отпечатат, обложени функција и водоотпорен до најмалку 10,000mmH2O.
  6. Боја: Ние обезбедуваме боја кориснички услуги
  7. Произведен од YungYaw Fabrictech Корп Тајван

 • Висока јачина ткаенини
  Висока јачина ткаенини
  ОПИС:
  1. најлон ткаенина 210D ~ 1680D, висока јачина ткаенини 400D ~ 1050D
  2. Функција: Мека на допир, добра боја-постојаност, удирање Отпорни
  3. Специјални Функција: Печатење & (винил, ултра-лесни) водоотпорен слој барем 10,000mm H2O.
  4. Боја: различни бои можат да изберат или може да се изменуваат.
  5. обезбедени материјали процес е добредојден.
  6. потекло: Тајван

 • Cordura ткаенини
  Cordura ткаенини
  ОПИС:
  1. Cordura ткаенини 500D, 1050D
  2. Функција: Ултра лесни, издржливи, Фибер абразија, масло Replellency, високиот Сврзување
  Сила
  3. Специјални Функција: Печатење & (винил, ултра-лесни) водоотпорен слој барем 10,000mm H2O.
  4. Боја: Ние обезбедуваме боја кориснички услуги.
  5. Добредојдовте да не контактирате и истрага за стандардни и вие услов.
  6. Извор: Тајван

 • Балистички ткаенини
  Балистички ткаенини
  ОПИС:
  1. балистички ткаенини 420D ~ 1050D
  2. Функција: со висок интензитет, Трајни, удирање отпорни.
  3. Специјални Функција: Печатење & (винил, ултра-лесни) водоотпорен слој најмалку 5.000 ~ 10,000mm H2O, С6 W / R Достапно.
  4. Боја: различни бои или кориснички дизајн е добредојдена.
  5. Сите прашања во врска со вашата функционални стандарди и барања ќе бидат добредојдени.
  6. Место на потекло: Тајван

 • Ткаенини Полиестер
  Ткаенини Полиестер
  ОПИС:
  1. 150D полиестер платно ~ 1800D
  2. Т / ЦД ткаенини, T / C Проверете, Т откачи
  3. Функција: лесно нега, висок интензитет, отпорни на корозија, висока постојаност на боја.
  4. Посебни Функција: Печатење & (винил, ултра-лесни) W / P обложување.
  5. Боја: една боја, бисерни бои, или кориснички по желба.
  6. Барање да се следат за да се произведе примерок е прифатливо.
  7. потекло: Тајван

 • Мува ткаенини
  Мува ткаенини
  ОПИС:
  1. pongee ткаенини 75D ~ 300D
  2. Полиестер ripstop 75D ~ 150D
  3. T / C & T / C ripstop ткаенини
  4. најлон ткаенина 30D ~ 210D
  5. Слој Функција & Материјал: Винил обложување, обложување ултра-мала тежина, СТП слој, сребрен слој, слој Затемнување и кориснички слој.
  6. Од претходните ткаенина сите можат да бидат обложени со водоотпорен до 10,000mm H2O.
  7. Боја: Прилагодено дизајн.
  8. Вашите барања за нашите производи ќе бидат добредојдени.
  9. Произведено во Тајван

 • Внатрешниот Шатор ткаенини
  Внатрешниот Шатор ткаенини
  ОПИС:
  1. полиестер платно 75D, 150D
  2. pongee ripstop ткаенини 75D, 150D
  3. најлон 30D ~ 70D Микрофибер ткаенини
  4. Најлон PA66 70D ~ 210D ripstop ткаенини
  5. Од претходните ткаенина сите можат да бидат обложени со водоотпорен до 10,000mm H2O.
  6. Бои може да се изменуваат.
  7. Добредојдовте да се разговара за моделот, бојата, тестирање стандард ... итн.
  8. Произведени од страна на YungYaw Fabrictech Корп Тајван

 • Кат ткаенини
  Кат ткаенини
  ОПИС:
  1. Полиестер 250D, 500D, 600D
  2. Памук & Т откачи
  3. Nylon6,66 од 70D да 400D пакување крпа ткаенини
  4. Горенаведените ткаенина сите можат да бидат обложени со водоотпорен до 10,000mm H2O.
  5. Боја: Pantone бои може да се следи упатство боја или може да се изменуваат.
  6. Ние сме способни за дизајнирање кориснички производ.
  7. произведени во Тајван

 • Засолниште за ткаенини
  Засолниште за ткаенини
  ОПИС:
  1. полиестер платно 75D ~ 600D
  2. Најлон PA66 од 30D да 400D
  3. Памук & откачи предиво со deying или печатење
  4. Слој Функција & Материјал: СТП слој, Винил обложување, обложување ултра-мала тежина, сребрен слој, слој Затемнување и кориснички слој.
  5. Од претходните ткаенина сите можат да бидат обложени со водоотпорен до 10,000mm H2O.
  6. Боја: Pantone бои може да се следи упатство боја или може да се изменуваат.
  7. распрашува за тестирање стандарди и / или други барања се добредојдени.
  8. Земја на потекло: Тајван

 • Свадба Шатор ткаенини
  Свадба Шатор ткаенини
  ОПИС:
  1. најлон, полиестер платно.
  2. Широк спектар Denier од 70D да 1800D.
  3. Специјални Функција: УВ-заштита, затемнување, мувла отпорни, Печатење на располагање.
  4.Color: Pantone и други бои, исто така, ќе бидат добредојдени.
  5. Сите прашања во врска со вашата функционални стандарди и барања ќе бидат добредојдени.
  6. Место на потекло: Тајван

 • Партија Шатор ткаенини
  Партија Шатор ткаенини
  ОПИС:
  1. најлон, полиестер ткаенини & Церада
  2. ултра-мала тежина, висока вода-ressistant, водоотпорен, со широк опсег на бои
  3. Специјални Функција: УВ-заштита, затемнување, мувла отпорни, Печатење на располагање,
  RF заварување
  4. Боја: Pantone бои може да се следи упатство боја или може да се изменуваат.
  5. наредби кои произведуваат како примерок се прифатливи.
  6. потекло: Тајван

 • Брод настрешници
  Брод настрешници
  ОПИС:
  1. полиестер платно 75D ~ 600D со печатење и Винил обвивка (FDY, DTY)
  2. Посебни Функција: УВ-заштита, мувла отпорни, анти-бактериски, анти-корозивен.
  3. Боја: Pantone бои водич, доставен примерок или прилагодено боја се сите
  прифатливо.
  4. распрашува за тестирање стандарди и / или други барања се добредојдени.
  5. Произведени од страна на YungYaw Fabrictech Корп Тајван

 • Авто прекривки
  Авто прекривки
  ОПИС:
  1. неткаен материјал & бод-обврзница неткаен материјал со обложување
  2. полиестер платно 75D ~ 300D
  3. Специјални Функција: УВ-заштита, мувла отпорни, анти-корозивен, Печатење
  4. Боја: Pantone бои може да се следи упатство боја или може да се изменуваат.
  5. Добредојдовте да не контактирате и истрага во врска со вашите барања.
  6. Место на потекло: Тајван

 • Полиестер ткаенини
  Полиестер ткаенини
  ОПИС:
  1.Special Функција: Трајни вода отвратителен, добра боја-постојаност, УВ-ressistant, Печатење на располагање, дише обложување
  2. Боја: една боја, двојно боја, боја бисерни, или кориснички по желба.
  3. Го поздравуваме вашите барања во врска со нашите производи. Кориснички спец се прифатливи.
  4. Произведени од страна на YungYaw Fabrictech Корп Тајван

 • Откачи ткаенини
  Откачи ткаенини
  ОПИС:
  1. Посебни Функција: Бранеа Достапно, анти-корозивен, Трајни производи за вода отвратителен, UV-
  ressistant, печатење.
  2. Боја: Pantone бои водич, доставен примерок или прилагодено боја се сите
  прифатливо.
  3. Барање да се следат за да се произведе примерок е прифатливо.
  4. Произведени од страна YungYaw Fabrictech Корп Тајван

 • Dobby ткаенини
  Dobby ткаенини
  ОПИС:
  1. различни дезени и дизајни, анти-корозивен, C6-C8 водоотпорен, УВ-ressistant,.
  2. Боја: различни бои можат да изберат или може да се изменуваат.
  3. Добредојдовте да се разговара за моделот, бојата, тестирање стандард ... итн. со нас.
  4. Произведени од страна на YungYaw Fabrictech Корп Тајван

 • Дрес на ткаенини
  Дрес на ткаенини
  ОПИС:
  1. Трипл-слој слој со водоотпорен, кориснички дизајн, анти-корозивен, Трајни производи за УВ-заштита, Влага премиерот.
  2. Боја: постојам примерок, клиентите мостра или Pantone бои се сите добредојдени.
  3. Сите прашања во врска со вашата функционални стандарди и барања ќе бидат добредојдени.
  4. Место на потекло: Тајван

 • Ткаенини Најлон
  Ткаенини Најлон
  ОПИС:
  1. 20D ~ 50D Микрофибер ткаенини & Проверете ткаенини
  2. Најлон тафта ткаенини 70D, 210D
  3. Специјални Функција: С6 W / R, РФ заварување, дише, ултра-тенок слој, Водоотпорен 10,000mmH2O ... итн
  4. Боја: Секоја боја е достапен и може да се изменуваат.
  5. Ние обезбедуваме боја кориснички услуги.
  6. произведени во Тајван

 • Taslon ткаенини
  Taslon ткаенини
  ОПИС:
  1. taslon ткаенини
  2. Посебни Функција: Вода Rrepellent, РФ заварување, ултра-тенок слој, дише,
  Водоотпорен и др ...
  3. Боја: Црна, сина и кафеава чести се распрашуваше боја. Бои може да се изменуваат или следете го Pantone.
  4. Го поздравуваме вашите барања во врска со нашите производи. Кориснички спец се прифатливи.
  5. Произведени од страна на YungYaw Fabrictech Корп Тајван

 • Полиестер ткаенини
  Полиестер ткаенини
  ОПИС:
  1. полиестер платно 50D ~ 75D
  2. pongee со Печатење & врежана
  3. Специјални Функција: Дише, DWR, РФ заварување, ултра-тенок слој, Водоотпорен 10,000mmH2O ... итн
  4. Боја: различни бои можат да изберат или може да се изменуваат.
  5. Ние сме спремни да ги обработува со обезбедени материјали. Кориснички барања се добредојдени.
  6. Место на потекло: Тајван

 • Шифон ткаенини
  Шифон ткаенини
  ОПИС:
  1. шифон
  2. шифон со врежана
  3. Специјални Функција: DWR, РФ заварување, дише, ултра-тенок слој, Водоотпорен 10,000mmH2O ... итн
  4. Боја: Pantone бои може да се следи упатство боја или може да се изменуваат.
  5. Кориснички спец се прифатливи. Ние го поздравуваме вашиот прашања за нашиот производ.
  6. Произведени од страна на YungYaw Fabrictech Корп Тајван

 • Рециклирајте ткаенини
  Рециклирајте ткаенини
  Рециклирајте ткаенини
  Рециклираните ткаенини од POCOTEX можат да се направат од најлон или полиестер,која има предности за животната средина подолу.
  Карактеристики:
  ❖Еколошки
  ❖Зачувај природни ресурси
  ❖Ниски емисии на јаглерод и употреба на хемикалии
  ❖Стабилен квалитет
 • Зелена ткаенина
  Зелена ткаенина
  Зелена ткаенина
  Зелената ткаенина го вклучува концептот на високи УВ перформанси,мешан ткаење(ПП,Најлон,ЈП)и предиво обоена предиво,кој се создава со додавање на бојата на masterbatch до топењето на полимер во центрифугирање.Не е потребен дополнителен процес на боење.Тоа заштедува вода ресурс за нашата мајка земјата.
  Карактеристики:
  ❖Висок УВ-заштита
  ❖Единствен во боја
  ❖Одлична боја-постојаност
  ❖Намалување на побарувачката за бои и средства за одредување.<бр/
 • Функционална ткаенина
  Функционална ткаенина
  Функционална ткаенина
  Функционалните ткаенини даваат повеќекратна заштита во едно ткаенина.Покрај тоа,може да се примени специјален филм и мембрана која исто така може да направи композити.На пример,ткаенина+ткаенина,ткаенина+пластика,ткаенина+пена,ткаенина+позадина...итн.Комбинација на функции со високи перформанси.
  Карактеристики:
  ❖Отпорен на абење
  ❖Висока јачина/издржливост
  ❖DWR/Водоотпорен
  ❖Дише
  ❖Анти-бактериски
 • Рециклиран најлон
  Рециклиран најлон
  Рециклиран најлон
  Рециклираниот најлон нормално доаѓа од пост-индустриски отпадни влакна,предиво собрани од фабрика за предење и ткаени мелници.Тоа предизвикува помалку воздух,вода,и контаминација на почвата во споредба со употребата на нормален најлон.
  Ние можеме да понудиме рециклирање на најлон во 70D,210D и 420D...итн.
 • Рециклиран полиестер
  Рециклиран полиестер
  Рециклиран полиестер
  Рециклиран полиестер е висок-квалитетен материјал кој служи како алтернатива за постигнување на добри резултати како и девствени материјали.Користењето на рециклиран полиестер ја намалува зависноста од нафта како извор на суровини.
  Опсегот на рециклиран полиестер почнува од 75D до 1200D.
 • Зелена ткаенина со црвена боја
  Зелена ткаенина со црвена боја
  Зелена ткаенина со црвена боја
  Зошто зелена ткаенина?
  Отстранувањето на текстилот е докажано како сериозен еколошки проблем.Зелената ткаенина е нашето ветување како одговор на одржливоста.Допир обоена е едно од најзначајните решенија.Затоа,ткаената ткаенина може да го прескокне процесот на умирање на ткаенината,заштеда на 85%вода,65%енергија,60%хемикалии,60%Емисија на CO2.Згора на тоа,натриените обоени предива имаат подобра униформа во боите,миење и лесна боја,и посилен УВ отпор.
 • Полиестерски наркотички обоени ткаенини
  Полиестерски наркотички обоени ткаенини
  Полиестерски наркотички обоени ткаенини
  Нашето полиестерско предиво се боеше со натриум, достапно во 150D,300D,450D,600D и до 1200D или било која друга посебна спецификација и функција е добредојдена.
 • Најлон допир обоена ткаенина
  Најлон допир обоена ткаенина
  Најлон допир обоена ткаенина
  Нашето најлонско предиво се нанесува од 210D до 1000D со дополнителен избор на отпорни на абразија и отпорни на оган.
 • Eco Tech Fabric
  Eco Tech Fabric
  Eco Tech Fabric
  Eco Tech Fabric е серија која има за цел да ги спои најнапредните перформанси и памук-како изглед и чувство на рака.Може да се меша со предиво обоени предива како што е полиестер,најлон,откачи,акрилик...сорти на материјал.,кој нуди одлични абразија и UV отпор,постојаност на боја,водоотпорен и водоотпорен.
 • Функционална ткаенина
  Функционална ткаенина
  Функционална ткаенина
  Што нудиме?
  Како одговор на различните барања од потрошувачите,ние инвестираме и сме опремени со разни машини,материјали,професии и страст да бидат прилагодени-направи производи како водоотпорен,водоотпорен,Отпорен на абење,висока UV заштита,дише,мала тежина,обложени и ламинирани ткаенини.<бр/
 • Водоотпорна ткаенина
  Водоотпорна ткаенина
  Водоотпорна ткаенина
  Имаме различни видови на мембрана/филм/премачкување за да се достигне специфично бараье за ​​вода.Со нашиот специјален слој,можеме да понудиме водоотпорна ткаенина од 500-15,000mmH2O.
 • Отпорност на отпорност на ткаенини
  Отпорност на отпорност на ткаенини
  Отпорност на отпорност на ткаенини
  Со користење на различни комбинации на суровини,ние можеме да понудиме одлични материјали со силен отпор на абразија во различни бои и структури за да се продолжи употребата на вреќи за живот,багажи,подот МАТ,шатор,мека торба,мотоцикл торба и автомобил(автомобил,морски,мотоцикл)покритие итн.
 • УВ Заштитна ткаенина
  УВ Заштитна ткаенина
  УВ Заштитна ткаенина
  УВ заштита е една од важните точки за отворено ткаенина.Нашата УВ може да достигне 500 часа,800 часа,1000 часа и 1500 часа по стандард ISO 105 B02 или ниво 4 по 1500 часа од ISO 4892-2.Во споредба со парче обоена ткаенина која има само околу 80 часа.Висока УВ заштита ткаенина е погодна за употреба во шатор,крошна,ранци и сл.
 • Дише ткаенина
  Дише ткаенина
  Дише ткаенина
  Дишењето ткаенина ги комбинира својствата на двете добра водоотпорна обвивка и одлична пропустливост,што е идеално за излегување,отворено,медицински и мантил и др.Исто така е ветроупорен и достапен е во различни бои,обрасци и спецификации.
 • Материјал на слој
  Материјал на слој
  Материјал на слој
  Ние нудиме сорти на обложени материјали како што се TPU,PU,Винил,31-P бесплатно.Според неговата функција и употреба,различна дебелина и водоотпорни барања се достапни на барање.
 • Ткаенина Медицинска
  Ткаенина Медицинска
  ОПИС:
  1. најлон ткаенина
  2. полиестер платно
  3. Spunlace неткаен материјал
  4. Посебни Функција: TPU сврзување, Винил слој, ултра-мала тежина, Дише
  5. Боја: прилагодено дизајн
  6. моделот, бојата, стандардот за тестирање и други дискусии се добредојдени.
  7. потекло: Тајван

 • Душек ткаенини
  Душек ткаенини
  ОПИС:
  1. Дише 3000 ~ 10.000 mmH2O / 24hurs
  2. Исчистете Заштитник
  3. Затвор Душек
  4. Боја: различни бои можат да изберат или може да се изменуваат.
  5.Ние се способни да дизајн прилагодено производ и да ги задоволи вашите посебни потреби.
  6. Произведени од страна на YungYaw Fabrictech Корп во Тајван

 • Шатор Материјали
  Шатор Материјали
  ОПИС:
  1. 20D ~ 70D микро влакна материјал
  2. Висока Водоотпорен, дише, РФ Заварување Достапно
  3. УВ-намалување, Затемнување ... итн посебна функција за Кориснички.
  4. Боја: Pantone бои може да се следи упатство боја или може да се изменуваат.
  5. Сите прашања во врска со вашата функционални стандарди и барања ќе бидат добредојдени.
  6. Произведени од страна на YungYaw Fabrictech Корп во Тајван

 • Водоотпорен материјал
  Водоотпорен материјал
  ОПИС:
  1. taslon 228 ткаенини со посебни чупка завршувањето, Мека на допир
  2. С6 вода отвратителен & Не-флуор вода отвратителен Еко-пријателски
  3. Висок дише и Високата Водоотпорен
  4. шарени ткаенини апликација
  5. Боја: различни бои можат да изберат или може да се изменуваат.
  6. Ние сме подготвени за производство на производи, како на вашиот примерок.
  7. Произведен од YungYaw Fabrictech Корп во Тајван

Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Отворен Ткаенини

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!