Our company специјализирана за производство, снабдување и извоз ангажирани во истражување, развој, производство, продажба и сервис на Мантил ткаенини. Ние се наоѓа во Taiwan и имаат удобен превоз пристап. Посветени на строга контрола на квалитет и внимателен услуга по продажбата, нашите искусни членови на персоналот се секогаш на располагање за да разговараат за вашите барања и да се обезбеди целосна задоволството на клиентите. Ако сте заинтересирани за било кој тип на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да Контактирајте не.
 • Ткаенини Најлон - RF 7-1
  RF 7-1 : Ткаенини Најлон
  ОПИС:
  1. 20D ~ 50D Микрофибер ткаенини & Проверете ткаенини
  2. Најлон тафта ткаенини 70D, 210D
  3. Специјални Функција: С6 W / R, РФ заварување, дише, ултра-тенок слој, Водоотпорен 10,000mmH2O ... итн
  4. Боја: Секоја боја е достапен и може да се изменуваат.
  5. Ние обезбедуваме боја кориснички услуги.
  6. произведени во Тајван

 • Taslon ткаенини - RF 7-2
  RF 7-2 : Taslon ткаенини
  ОПИС:
  1. taslon ткаенини
  2. Посебни Функција: Вода Rrepellent, РФ заварување, ултра-тенок слој, дише,
  Водоотпорен и др ...
  3. Боја: Црна, сина и кафеава чести се распрашуваше боја. Бои може да се изменуваат или следете го Pantone.
  4. Го поздравуваме вашите барања во врска со нашите производи. Кориснички спец се прифатливи.
  5. Произведени од страна на YungYaw Fabrictech Корп Тајван

 • Полиестер ткаенини - RF 7-3
  RF 7-3 : Полиестер ткаенини
  ОПИС:
  1. полиестер платно 50D ~ 75D
  2. pongee со Печатење & врежана
  3. Специјални Функција: Дише, DWR, РФ заварување, ултра-тенок слој, Водоотпорен 10,000mmH2O ... итн
  4. Боја: различни бои можат да изберат или може да се изменуваат.
  5. Ние сме спремни да ги обработува со обезбедени материјали. Кориснички барања се добредојдени.
  6. Место на потекло: Тајван

 • Шифон ткаенини - RF 7-4
  RF 7-4 : Шифон ткаенини
  ОПИС:
  1. шифон
  2. шифон со врежана
  3. Специјални Функција: DWR, РФ заварување, дише, ултра-тенок слој, Водоотпорен 10,000mmH2O ... итн
  4. Боја: Pantone бои може да се следи упатство боја или може да се изменуваат.
  5. Кориснички спец се прифатливи. Ние го поздравуваме вашиот прашања за нашиот производ.
  6. Произведени од страна на YungYaw Fabrictech Корп Тајван

Ние сме професионални производителот, кој обезбедува

Мантил ткаенини

, И ние снабдување со висок квалитет, конкурентна цена и најдобра услуга за нашите клиенти.