Ние сме техничко Taiwan Шатор ткаенини производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција и се чувствувате компетентност, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да Контактирајте не.
 • Мува ткаенини - TF 3-1
  TF 3-1 : Мува ткаенини
  ОПИС:
  1. pongee ткаенини 75D ~ 300D
  2. Полиестер ripstop 75D ~ 150D
  3. T / C & T / C ripstop ткаенини
  4. најлон ткаенина 30D ~ 210D
  5. Слој Функција & Материјал: Винил обложување, обложување ултра-мала тежина, СТП слој, сребрен слој, слој Затемнување и кориснички слој.
  6. Од претходните ткаенина сите можат да бидат обложени со водоотпорен до 10,000mm H2O.
  7. Боја: Прилагодено дизајн.
  8. Вашите барања за нашите производи ќе бидат добредојдени.
  9. Произведено во Тајван

 • Внатрешниот Шатор ткаенини - TF 3-2
  TF 3-2 : Внатрешниот Шатор ткаенини
  ОПИС:
  1. полиестер платно 75D, 150D
  2. pongee ripstop ткаенини 75D, 150D
  3. најлон 30D ~ 70D Микрофибер ткаенини
  4. Најлон PA66 70D ~ 210D ripstop ткаенини
  5. Од претходните ткаенина сите можат да бидат обложени со водоотпорен до 10,000mm H2O.
  6. Бои може да се изменуваат.
  7. Добредојдовте да се разговара за моделот, бојата, тестирање стандард ... итн.
  8. Произведени од страна на YungYaw Fabrictech Корп Тајван

 • Кат ткаенини - TF 3-3
  TF 3-3 : Кат ткаенини
  ОПИС:
  1. Полиестер 250D, 500D, 600D
  2. Памук & Т откачи
  3. Nylon6,66 од 70D да 400D пакување крпа ткаенини
  4. Горенаведените ткаенина сите можат да бидат обложени со водоотпорен до 10,000mm H2O.
  5. Боја: Pantone бои може да се следи упатство боја или може да се изменуваат.
  6. Ние сме способни за дизајнирање кориснички производ.
  7. произведени во Тајван

 • Засолниште за ткаенини - TF 3-4
  TF 3-4 : Засолниште за ткаенини
  ОПИС:
  1. полиестер платно 75D ~ 600D
  2. Најлон PA66 од 30D да 400D
  3. Памук & откачи предиво со deying или печатење
  4. Слој Функција & Материјал: СТП слој, Винил обложување, обложување ултра-мала тежина, сребрен слој, слој Затемнување и кориснички слој.
  5. Од претходните ткаенина сите можат да бидат обложени со водоотпорен до 10,000mm H2O.
  6. Боја: Pantone бои може да се следи упатство боја или може да се изменуваат.
  7. распрашува за тестирање стандарди и / или други барања се добредојдени.
  8. Земја на потекло: Тајван

Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Шатор ткаенини

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!